jak prać buty w pralce

MYĆ BUTY W PRALCE
Istnieje wiele wskazówek i wskazówek, jak pozbyć się zarówno brudu, jak i nieprzyjemnego zapachu ze swoich trampek, butów treningowych lub butów do biegania. Rozwiązania obejmują wszystko, od domowych środków zaradczych po poradniki dla majsterkowiczów, produkty do pielęgnacji obuwia i waciki do mycia. Nawet jeśli dużo butów można prać w pralce, może to stanowić ryzyko. Klej może odpaść lub materiał nie jest przeznaczony do prania w pralce. Zanim więc zdecydujesz się wyprać swoje ulubione buty w pralce – przeczytaj ten poradnik i wypróbuj te proste sztuczki.

PEELING Z SODĄ OCZYSZCZONĄ
Wierz lub nie, ale soda oczyszczona działa o wiele więcej niż tylko pieczenie! Wsyp trochę proszku do wody ze szczyptą mydła do naczyń lub zwykłego mydła, dokładnie wyczyść zabrudzone miejsca wacikiem. Szczotkuj delikatnie szczoteczką do czyszczenia. Szczoteczka do zębów działa dobrze na małych obszarach, do których może być trudno dotrzeć, takich jak szwy lub detale.

CHUSTECZKI NA MOKRO
Bardzo łatwo jest znaleźć mokre chusteczki i równie łatwo nimi wyczyścić buty. Są również małe i łatwe do noszenia w torbie, jeśli zdarzy się wypadek i wejdziesz do basenu z wodą lub poplamiesz nowe białe trampki. Mokre chusteczki są również delikatne dla butów i może nie są najskuteczniejszym narzędziem do czyszczenia, ale jeśli używasz ich regularnie, aby utrzymać buty w czystości, być może nie będziesz musiał radzić sobie z najbardziej uporczywym brudem.

WKŁADKI ZAPACHOWE
Kiedy twoje buty są czyste i ładne, oczywiście nie chcesz, żeby brzydko pachniały. Buty o nieprzyjemnym zapachu mogą być zarówno denerwujące, jak i krępujące. Kiedy wyczyściłeś swoje ulubione trampki i wyglądają jak nowe i chcesz, żeby pachniały równie dobrze – włóż do nich kilka wkładek SmellWell na noc. Woreczki wyłapują wilgoć, zapach i wyeliminują bakterie z butów. Wkładki są dostępne w różnych wzorach i kształtach, aby mogły pracować we wszystkich rodzajach butów i obszarach, dla wszystkich ludzi.

MYĆ BUTY W PRALCE – PRZEWODNIK
Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się wyprać buty w pralce – upewnij się, że wypierz je prawidłowo. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, aby upewnić się, że uzyskasz dobry wynik.

PRZECZYTAJ ZALECENIA PRANIA
Często buty mają zalecenia dotyczące prania na języku, pod podeszwą lub na pudełku po butach. Niektóre marki umieszczają również zalecenia dotyczące prania na swoich stronach internetowych. Zacznij od ich przeczytania.

PODSTAWOWE CZYSZCZENIE RĘCZNE
Zanim włożysz brudne buty do maszyny, dobrym pomysłem może być pozbycie się żwiru i błota, które możesz zmyć lub wyszczotkować ręcznie. Użyj szczoteczki do zębów lub bawełnianych nakładek, aby dotrzeć do małych otworów, szwów i przestrzeni, w których mogą się zakleszczyć małe kamienie lub inny szorstki brud. Zdejmij sznurowadła i umyj je ręcznie.

CHROŃ SWOJE BUTY I MASZYNĘ
Jeśli Twoje buty mają delikatne detale, szwy lub coś innego, co może utknąć i podrzeć się w pralce, dobrym pomysłem może być włożenie butów do torby na pranie. Innym dobrym pomysłem jest napełnienie pralki innym materiałem, który chcesz wyprać. Najlepiej ręczniki, prześcieradła lub inny duży i puszysty materiał, który może chronić zarówno buty, jak i maszynę.

WYBIERZ ODPOWIEDNI DETERGENT
Większość butów, zwłaszcza butów treningowych lub butów do biegania, ma przyjemną zdolność oddychania i jest wykonana z określonych materiałów o różnych funkcjach. Wybór odpowiedniego detergentu jest niezbędny do zachowania zdolności oddychania, ale także do utrzymania butów w czystości i świeżości w przyszłości. Umyj buty detergentem przeznaczonym specjalnie do materiałów funkcjonalnych. SmellWells Laundry Capsules to idealny wybór do każdego rodzaju butów.

WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ TEMPERATURĘ
Nie pierz butów zbyt ciepło. Jeśli to zrobisz, ryzykujesz ich wybielenie, skurczenie i zniszczenie. Wybierz 30 stopni i delikatny program prania.

SUCHE NA POWIETRZU Z ABSORBENTEM
Na koniec daj butom możliwość odpowiedniego wyschnięcia. Umieść je w miejscu, w którym krąży powietrze i użyj pary SmellWell XL. Wkładki pochłaniają wilgoć wewnątrz buta i sprawiają, że wysycha szybko i delikatnie – w ten sposób nie musisz się martwić, że buty złapią nieprzyjemny zapach, ponieważ nie wyschły wystarczająco szybko. Nie susz butów w kubku. Jeśli to zrobisz, ryzykujesz zniszczeniem zarówno szklanki, jak i butów.